MEİTAM

Sıkça Sorulan Sorular


1. Analiz talebinde bulunmak için hangi yolu izlemem gerekir?

 

Müşteriler Analiz Talep Dilekçesi ve analiz ücretinin Mersin Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi hesabına yatırıldığını gösteren dekont ile birlikte şahsen ya da kargo/posta ile başvuruda bulunabilirler. Telefon ile yapılan görüşmelerin sonunda Analiz Talep Dilekçesinin doldurulması zorunludur. Müşteri tarafından doldurulan Analiz Talep Dilekçesi sözleşme yerine geçer.

 

2. Kalibrasyon talebinde bulunmak için hangi yolu izlemek gerekir?

 

Kalibrasyon Talep Formu ve kalibrasyon ücretinin Mersin Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi hesabına yatırıldığını gösteren dekont ile birlikte şahsen ya da kargo/posta ile başvuruda bulunabilirler. Telefon ile yapılan görüşmelerin sonunda Kalibrasyon Talep Formunun doldurulması zorunludur.

 

3. Merkezinizde yapılan analizlerin uluslararası geçerliliği var mı?

 

Merkezimizde Analiz ve Kalibrasyon Listesinde belirtilen uluslararası, bölgesel ve ulusal düzeyde kabul görmüş deney metotları kullanılmaktadır. Bu metotlar arasında yer almayan standart metotların kullanılması istendiğinde Müşteri İstek Formu doldurulur ve Müdüre sunulur. Uygun görüldüğü takdirde, raporda/sertifikada belirtmek suretiyle müşterinin talebi yerine getirilir.

 

4. Merkezde yürütülen hizmetlere nereden ulaşabilirim?

 

Merkez’de yürütülen hizmetlerle ilgili bilgiye http://meitam.mersin.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.

 

5. İçeriği hiç bilinmeyen bir numunenin analizi yapılabilir mi, içeriği tespit edilebilir mi?

 

Hayır. Sadece analizi isteyen kişilerin talep ettiği parametreler incelenmektedir. Bu nedenle analizlerinizde öğrenmek istediğiniz bileşenleri analiz talep dilekçesinde belirtiniz.

 

6.  Staj başvurusu nasıl yapabilirim?

 

Web adresinden Başvuru ve Formlar linkine  yer alan  Staj Talep Formu doldurularak başvuru yapılabilir.


7.  Uygulamalı ders ve cihaz tanıtım başvurusu nasıl yapabilirim?

Uygulamalı Ders için  "Başvuru ve Formlar "linkine  yer alan  Uygulamalı Ders İşleme Talep Formu doldurularak;

Cihaz tanıtımı için  ise Cihaz Tanıtım Talep Formu doldurularak başvuru yapılabilir.


8. Başvuruda bulunduğum analizlere tanık olabilir miyim?

 

Müşterilerimizin analizlerine tanık olması için http://meitam.mersin.edu.tr/ adresimizin “Başvuru ve Formlar” linkinden ulaşabilecekleri “ Müşteri İstek Formu” ile başvurmaları gerekmektedir. Laboratuvar Sorumlusu ve Merkez Müdürünün onayı ile analizlerinize tanıklık edebilirsiniz.