MEİTAM

 

 GÜNCEL DUYURULAR

HABERLER

 
*MEİTAM'dan haberler


 

Mersin Üniversitesi İleri Teknoloji Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi (MEİTAM)   2006 yılında  DPT tarafından, araştırma altyapısı projeleri kapsamında desteklenen “Mersinde Sürdürülebilir Bölgesel Kalkınmaya Yönelik Bilim ve Teknoloji Araştırma Merkezi Altyapısının Oluşturulması” konulu proje ile faaliyete geçmiştir. MEİTAM, bünyesinde ileri analiz cihazlarının yer aldığı laboratuvarları ile bölgesel, ulusal ve uluslar arası kalkınmaya yönelik her türlü çok disiplinli araştırma, AR-GE, eğitim ve test/analiz hizmetleri verilmektedir.

 

MEİTAM, bölgede faaliyet gösteren sanayici ve girişimcilerinin ileri teknolojilere dayalı ürün, süreç ve malzeme bilgisi gereksinimine cevap verebilecek düzeyde olup, Üniversite-Sanayi işbirliği kapsamında danışmanlık hizmetleri sunabilecek bir altyapıya sahiptir. MEİTAM ve kendine bağlı Kalibrasyon, Zemin Mekaniği ve Unlu Mamüller Laboratuvarları bünyesinde endüstriyel düzeyde hizmet vermektedir. Ayrıca; gıda, çevre, kimya ve kimya teknolojileri, malzeme bilimleri, sağlık bilimleri, hücre kültürü ve moleküler biyoloji, yer bilimleri gibi pek çok alanlarda birçok test/analiz yapılmaktadır Merkezimiz tüm çalışmalarını TS EN ISO/IEC 17025 standardı çerçevesinde yürütmektedir. MEİTAM, Su, Atık Su ve Atık Çamur analizlerindeki birçok parametre de akredite olmuştur. Bu parametreler kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ ndan “ Çevre Ölçüm ve Analizleri Yeterlik Belgesi” ne sahiptir.

 

MEİTAM, İleri Analiz Cihazları Eğitim-Sertifika Programları, Uygulamalı Çalıştalar, Ar-Ge Proje Pazarı gibi faaliyetleri yürütmektedir. Ayrıca Mersin Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği ile Türk Patent Enstitüsü Bilgi ve İstatistiksel Veri İşleme Danışma Birimi ile danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

 

MEİTAM, yurt içi ve yurt dışı araştırmacılarının konaklayabileceği konuk evi (konaklama.mersin.edu.tr), çalışma salonu, seminer ve konferans salonları ve çok disiplinli araştırma laboratuvarları ile tüm araştırmacılara “Çözüm Ortağı” olmayı hedeflemektedir

   
BAŞVURU ve FORMLAR CİHAZLAR ve ÖZELLİKLERİ
İLETİŞİM KONAKLAMA S.S.S

  ÖNEMLİ LİNKLER