NULL Mersin Üniversitesi | Tarsus Meslek Yüksekokulu |

Tarsus Meslek Yüksekokulu

Tarsus Meslek Yüksekokulu


Tarsus Meslek Yüksekokulu 03.07.1992 tarih ve 3837 sayılı kanun ile Mersin Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulmuştur. Yürütmekte olduğu eğitim ve öğretim faaliyetlerini Mersin Üniversitesi misyonu ve vizyonu doğrultusunda planlamakta ve sonuçlandırmaktadır.


MİSYONUMUZ

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, laiklik ve Cumhuriyet ilkelerinden ödün vermeyen, çalışkan, bilgi ve birikimlerini tüm insanlık yararına kullanan, topluma yararlı, evrensel değerler ışığında, modern, yaratıcı ve pozitif düşünen, katılımcı, üretken ve yarattığı değerlerle ülkesini tüm dünyada temsil eden üstün nitelikli bireyler yetiştirmek, yüksek düzeyde bilimsel çalışma ve araştırma yapmak, bilgi ve teknoloji üretmek, üretimini toplum yararına sunarak bölgesel ve ulusal alanda gelişme ve sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaktır.


VİZYONUMUZ

Ulusal ve uluslararası düzeyde vereceği eğitim-öğretim, üreteceği bilgi, teknoloji ve sanat ile öğrencilerini, mezunlarını, çalışanlarını ve toplumu yaşam boyu öğrenmeyle bütünleştiren, kalite odaklı, engelsiz ve uluslararası tanınırlığa sahip bir üniversite olmaktır.

 

Yüksekokulumuz, 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle; 6 Bölüm ve 6 Programda eğitim-öğretim çalışmalarına devam etmektedir. Yüksekokul bünyesinde 12 adet derslik, 4 adet laboratuvar, 1 adet atölye ve 1 adet toplantı salonu bulunmaktadır.  Yüksekokulumuzda normal ve ikinci öğretimde 1388 öğrenci öğrenim görmektedir. 

BÖLÜMLER
Bilgisayar Teknolojileri Bölümü 

          Bilgisayar Programcılığı Programı (Örgün Öğretim)

          Bilgisayar Programcılığı Programı (İkinci Öğretim)

Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü

          Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı Programı (Örgün Öğretim)

          Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı Programı (İkinci Öğretim)

Muhasebe ve Vergi Bölümü

          Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı (Örgün Öğretim)

          Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı (İkinci Öğretim)

Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü

          Pazarlama Programı (Örgün Öğretim)

Tasarım Bölümü

          Moda Tasarımı Programı (Örgün Öğretim)

Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü

          Giyim Üretim Teknolojisi Programı (Örgün Öğretim)